IXTY12N06T
Part Number : IXTY12N06T
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : IXTY12N06T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : TO-252
Power Dissipation : 33 W
Max Power Dissipation : 33 W
Min Operating Temperature : -55 °C
Gate to Source Voltage (Vgs) : 20 V
Drain to Source Voltage (Vdss) : 60 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Qty : 117 In Stock
Applications : Wired networking Factory automation & control Wearables (non-medical)
Rds On Max : 85 mΩ
Input Capacitance : 256 pF
Element Configuration : Single
Max Operating Temperature : 175 °C
Drain to Source Resistance : 85 mΩ
Continuous Drain Current (ID) : 12 A
Drain to Source Breakdown Voltage : 60 V