BZX55F6V8-TAP
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BZX55F6V8-TAP
Part Number : BZX55F6V8-TAP
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BZX55F6V8-TAP More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Packaging : Bulk
Zener Voltage : 6.8 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Zener - Single
Qty : 626 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Lighting Gaming
Impedance : 8 Ω
Tolerance : 1 %
Max Power Dissipation : 500 mW